טיפים לטיפול ותחזוקת הפסנתר

מקלדת פסנתר
טיפים לטיפול וניקוי הפסנתר

הפסנתר הינו רהיט כמו כל רהיט אחר,  אך יש לו מס’ אויבים הגורמים לבלאי ותקלות בפסנתר. חשיפת הפסנתר ללחות, שינוי טמפרטורה וכו’.

אם ברצונך לשמור על צורתו החיצונית והפנימית של הפסנתר לאורך זמן, יש לטפל בו כראוי.

הנה מס’ טיפים שיעזרו לך בתחזוקת הפסנתר.

ניקוי קלידי הפסנתר

לעולם אין להשתמש בחומרי חיטוי לניקוי המקלדת כגון אקונומיקה או אלכוהול לחיטוי. יש לנגב את הקלידים במטלית לחה (מים) בלבד. הניגוב מתבצע  בחלק העליון בלבד. יש להימנע מהגעת לחות לצידי הקלידים.  ולייבש מיד עם מטלית יבשה. קלידים העשויים מפלסטיק ניתן לנקות עם מגבון לח ולייבש מיד.

גוף הפסנתר

במרבית הבתים הפסנתר משמש גם כרהיט. החלק החיצוני של הפסנתר עשוי מסוגים שונים של עץ חלקם פוליטורה וחלקם פוליאסטר. ראשית יש להסיר את האבק והלכלוך במטלית רכה. להברקת  החלק החיצוני של הפסנתר יש להשתמש בחומרים המיועדים לניקוי  והברקת רהיטי עץ. ניקוי החלקים הפנימיים-  הוא החלק הקשה ביותר בניקוי הפסנתר

אנא הזמינו מכוון פסנתרים שיבצע זאת עבורכם!!! לוח התהודה עדין מאוד ומצופה שכבת לכה עדינה . כל נגיעה שאינה מקצועית תשאיר שריטות ואלו תופסות אבק שקשה מאוד לנקות.

לחות וטמפרטורה

שניים מהגורמים המשפיעים ביותר על הפסנתר שברשותך!!

לחות גבוהה גורמת להיווצרות של כתמי עובש  המלווים לעיתים  בריח העובש המוכר. ולהיווצרות חלודה בחלקי המתכת כמו במסמרי הכוונון והמיתרים.

הטמפרטורה האידיאלית לפסנתר הינה כ 20-22 מעלות ויש להימנע מלהציב את הפסנתר ליד מקום עם שינויי טמפרטורה קיצוניים כגון חלונות, קמין או תנור חימום.

בכדי לשמור על תקינות הפסנתר וביצועיו מומלץ לכוון ולטפל בפסנתר לפחות פעם אחת בשנה. (במידה ואינך מנגן הרבה).                                                                                                                         כיוון הפסנתר והטיפול בו מתבצע ע”י מכוון פסנתרים שזו אומנותו. גם אם הפסנתר כוון לפני זמן רב אפשר להעלות את הצליל ולכוון את הפסנתר כראוי.                                                                                     במידה ומכוון הפסנתרים יתקל בבעיות נוספות בד”כ אפשר לתקנן במהלך הכיוון.